Polowania Indywidualne

Polowanie indywidualne odbywa się z podchodu, zasiadki lub podjazdu. Myśliwemu zagranicznemu zawsze towarzyszy polski myśliwy – podprowadzający, znający łowisko, który wskazuje zwierzynę przeznaczoną do odstrzału.

Proponujemy minimum 3 dni polowania – 6 wyjść, w przypadku polowań na rogacze i tryki oraz minimum 4 dni – 8 wyjść, w przypadku polowań na jelenie i daniele byki.

Termin polowania może być również dłuższy, w zależności od życzenia klienta.

Możemy zaoferować klientom wiele terenów łowieckich w całej Polsce oraz jakość trofeów, odpowiadającą wymaganiom każdego, nawet najbardziej wybrednego klienta.

Dzień polowania rozpoczyna się przyjazdem myśliwych do kwatery lub hotelu w godzinach popołudniowych, na obiad. Dalej spotkanie z pilotem – tłumaczem oraz polskimi podprowadzającymi. W zależności od rezerwacji, wieczorne wyjście na polowanie. Kolacja przed lub po polowaniu. Kolejny dzień to przede wszystkim poranne oraz wieczorne wyjście na polowanie. W ciągu dnia proponujemy zwiedzanie ciekawych miejsc w okolicy, w towarzystwie pilota - tłumacza.

Ostatni dzień : wyjazd po śniadaniu, protokole oraz ważeniu trofeów, wg zasad obowiązujących w Polsce. Waga trofeów z porannego polowania oceniana szacunkowo.

Pobyt obejmuje organizację polowania, preparację trofeów, zakwaterowanie i wyżywienie oraz obsługę pilota - tłumacza.

Sarny rogacze

Okres polowań: 11.05 – 30.09
Optymalny czas polowania: Maj (początek okresu polowań), koniec lipca / początek sierpnia (okres rui)
Ilość myśliwych: minimum 2
Wielkość trofeów: 200-550 g netto

Jelenie byki

Okres polowań : 21.08 – koniec lutego
Optymalny czas polowania : 10-30 września (okres rykowiska)
Ilość myśliwych : minimum 2
Wielkość trofeów : 3,0-10,0 kg

Daniele byki

Okres polowań : 01.09 – koniec lutego
Optymalny czas polowania : październik (okres bekowiska)
Ilość myśliwych : minimum 2
Wielkość trofeów : 2,0 – 3,5 kg

Muflony

Okres polowań : 01.10 – koniec lutego
Optymalny czas polowania : listopad (okres rui), styczeń / luty (polowanie na białej stopie)
Ilość myśliwych : minimum 2
Wielkość trofeów : 60 – 90 cm

Gęsi, kaczki

Gęsi:
a) zbożowe i białoczelne - od dnia 1 września do dnia 21 grudnia, a na terenie województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego - do dnia 31 stycznia,
b) gęgawy - od dnia 1 września do dnia 21 grudnia, a na terenie województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego - do dnia 15 stycznia;
Kaczki:
- łyski i kaczki (krzyżówki, cyraneczki, głowienki i czernice) od 15 sierpnia - 21 grudnia
Optymalny czas polowania : gęsi - październik / listopad, kaczki – po 15 sierpnia (początek okresu polowań)
Ilość myśliwych : minimum 2 – 3,

Polowania indywidualne jesienno / zimowe

Zajmujemy się również organizacją w miesiącach jesienno – zimowych polowań dziennych na zwierzynę „beztrofeową” – jelenie łanie i cielaki, daniele łanie i cielaki, kozy i koźlaki oraz nocnych polowań na dziki!

Optymalny czas polowania : październik / styczeń ( w przypadku nocnych polowań na dziki preferowany czas to 4-5 dni przed pełnią księżyca lub na białej stopie).

Polowanie : 3-4 dni polowania w towarzystwie polskiego podprowadzającego. „Beztrofeowa” - 2 wyjścia dziennie – rano i wieczór, dziki – cała noc.